Цегла

Види цегли

цеглаСучасний будринок на сьогоднішній день зустрічає нас достатком різних стінових матеріалів. Але, незважаючи на це, традиційна будівельна цегла не втрачає своєї величезної популярності, хоча і має досить «похилий» вік. Само собою, сьогоднішні види цегли від своїх прабатьків - цеглин сирцевих - відрізняються як день від ночі.

Вони прекрасно зберігають тепло, відмінно переносять високу вологість і будь-які температурні перепади, а отже, оптимальні для будівництва будівель на території України. Більшість людей розрізняють будівельну цеглу червону і білу. Однак насправді видів цегли набагато більше. Різноманітність видів цегли пояснюється різними областями застосування.

Цегла може різнитися не тільки за формою і розмірами, але і за своїм складом, а крім того технологіями, які застосовуються для його виробництва. Цегла одна з найбільш ходових будматеріалів, однак, при цьому не так вже легко розібратися в багатій різноманітності видів цегли.

Види і характеристики цегли виходячи з матеріалу виготовлення:

Цеглина керамічна

Цей вид цегли виготовляється з глини, іноді суміші з різних різновидів глин і після формовки та сушіння проходить через високотемпературний випал (близько 1000 градусів Цельсія). Керамічна цегла http://стройматериалы.in.ua › кирпич, яка пробула в печі недостатньо часу, можна визначити за кольором (вона світліше звичайного), а також звуку (глухий). Хороший цегла має матову поверхню, і при ударі видає характерний дзвінкий звук. Потрібно, щоб на своєму зламі цегла була пористою, однорідною і легкою. Якщо цегла має глибокі тріщини на зовнішній стороні і порожнечі всередині, вона вважається бракованою. Головні вимоги до готової продукції представлені в спеціальному ГОСТ на цеглу (це ГОСТ 530-2007 «Цегла та камені керамічні»).

Силікатна цегла

Цей вид цегли виготовляють з суміші піску з вапном. Головними його перевагами є непогана звукоізоляція і знижена теплопровідність. Тонкі стіни, збудовані із силікатної цегли,володіють тими ж самими показниками звукоізоляції і теплозбереження, що і набагато більш значні по товщині стіни з керамічної цегли. Недоліком же його в порівнянні з керамічною цеглою стає менша вологостійкість. Саме тому цегла біла застосовують лише в процесі побудови стін і перегородок, однак, не використовують при споруді камінів, фундаментів, печей та ін.

Гіперпресована цегла

Цей вид цегли виробляється зі спеціальної суміші, на 90% складається з вапняку, ще на 8 - з цементу і на два - з спецборвника. Суміш пресується в особливих формах, у підсумку виходить брусок, ідеальний за формою і забарвленням, який використовується для різного роду оздоблювальних і облицювальних видів робіт. Випускається гіперпрессована цегла і з неоднорідною структурою, використовуючись для облицювання під так званий «рваний камінь».